فرماندار و نماینده دامغان در مجلس: وزیر علوم حقوق داوطلبان کنکور در دامغان را پیگیری کند


به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛علی اصغر مجد ، فرماندار و ابوالفضل حسن بیکی، نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی در این نامه مشترک ، با شرح چگونگی وقوع زلزله در دامغان همزمان با کنکور سراسری، از وزیر علوم خواستند برای احقاق حق داوطلبان مساعدت و پیگیری کند.
متن نامه به این شرح است:
همان‌طور که مستحضرید در ساعت ۱۰ و ۵۲ دقیقه روز پنجشنبه ۱۳ تیر ۹۸ همزمان با برگزاری کنکور سراسری، زمین لرزه‌ای با قدرت ۴.۷ ریشتر، شهرستان دامغان از توابع استان سمنان را لرزاند و به دنبال آن پس‌لرزه‌های زیادی نیز در مقیاس پایین‌تر به وقوع پیوست.
وقوع این زلزله‌های متعدد، سبب وارد آمدن فشار و تنش روحی و روانی قابل ملاحظه به شرکت کنندگان در آزمون سراسری گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی، و فنی و علوم انسانی در حوزه اصلی دامغان گردید و موجب بروز دغدغه و نگرانی‌های زیاد داوطلبان و خانواده‌های آنان شده است.
دانش آموزان و والدین تاکنون مراجعه‌های متعددی به فرمانداری و سایر نهادهای مرتبط شهرستان داشته‌اند و اتخاذ تدابیر لازم در راستای جبران پیامد ذکر شده و ضایع نشدن حقوق داوطلبان آزمون را خواستار شدند.
خواهشمند است در این خصوص دستورهای مقتضی صادر و نتیجه را ابلاغ فرمائید.
صبح روز پنجشنبه ۱۳ تیرماه همزمان با برگزاری آزمون کنکور سراسری علوم ریاضی و علوم انسانی در شهر دامغان، وقوع 15 زلزله متوالی که بزرگترین آن 4/7 ریشتر قدرت داشت، دانش آموزان را مضطرب و سردرگم کرد.
دانش آموزان دامغانی در روزهای اخیر با حضور در اداره آموزش و پرورش، فرمانداری، دفتر نماینده و دانشگاه دامغان اعتراض خود را اعلام و احقاق حق خود را خواستار شدند.