رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش مطرح کرد: اعلام جزئیات برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی


مدارس استعداد درخشان - سمپاد

مدارس استعداد درخشان - سمپاد
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش جزئیات برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در حاشیه برگزاری مرحله دوم انتخابات نمایندگان فرهنگیان در هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان که در اردوگاه باهنر در حال برگزاری است در پاسخ به این سوال که زمان برگزاری آزمون پایه دهم مدارس سمپاد چه زمانی است، گفت: آزمون ورودی دوره دوم متوسطه مدارس سمپاد ۱۱ خرداد برگزار می‌شود. امسال یک آزمون واحد برای پذیرش دانش‌آموز در مدارس سمپاد و نمونه دولتی برگزار می شود.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: بر مبنای این آزمون مدارس سمپاد و نمونه دولتی اقدام به گزینش دانش آموز می کنند و امسال کاهشی در تعداد پذیرش نداریم و افرادی که در این آزمون نمره کسب می‌کنند ابتدا به مدارس سمپاد و بعد به مدارس نمونه دولتی می‌روند.

عمادی درباره استانداردهای جذب دانش آموز در مدارس سمپاد نیز گفت: مدارس سمپاد و نمونه دولتی با دو هدف متفاوت تاسیس شده‌اند. مدارس سمپاد دانش آموزان تیزهوش را تحت پوشش قرار می دهند و دانش آموزان نمونه دولتی باید دانش آموزان برتر مناطق محروم را تحت پوشش دهند؛ البته آزمونی که گرفته می شود تلفیقی از سوالات آزمون پیشرفت تحصیلی و آزمون های هوش و استعداد خواهد بود.