besmelah

طرح اردوی نوروز مجازی 99

برنامه‌ ریزی برای موفقیت در آزمون سراسری، نیازمند رفتار هوشمندانه و تجربه بالایی است و داوطلبانی که در سال‌های گذشته از رتبه‌های برتر آزمون سراسری بوده‌اند، همواره بر اهمیت و نقش برنامه‌ریزی در موفقیت خود تاکید داشته‌ اند.

یکی از شاخص‌ های مهم برنامه‌ ریزی مناسب ، اهمیت دادن به دوره‌های تاثیرگذار است. دوره‌هایی که به ظاهر تفاوتی با سایر دوره‌ها ندارد اما می‌ تواند تاثیر شگفت انگیزی بر نتیجه داوطلبان بگذارد و اساساً یکی از ویژگی‌ های داوطلبان موفق جدی گرفتن این دوره‌ های اثرگذار است.

در بین دوره‌ های اثرگذار دوران مطالعاتی آزمون سراسری، دوره مطالعاتی نوروز به دلایل زیر از اهمیت دوچندانی برخوردار است:

  • لحظات پایانی هر مسابقه‌ای تعیین‌ کننده‌ ترین لحظات مسابقه است و دوران مطالعاتی نوروز شروع لحظات پایانی است. (حدود 100 روز تا آزمون سراسری)
  • به دلیل شرایط نوروز، برخی از داوطلبان در این دوره درس نمی‌ خوانند و فرصت مناسبی برای سبقت گرفتن از رقبا به حساب می‌ آید.
  • دوران مطالعاتی نوروز معادل یک ماه ارزش ساعت مطالعه دارد.
  • از نظر کارشناسی، دوران مطالعاتی نوروز آخرین فرصت برای کسب رتبه‌ ی مطلوب است.

اما امسال با توجه به شرایط پیش آمده در کشور اردوی مطالعاتی نوروز به شکل مجازی برگزار خواهد شد و می‌ خواهیم که اردوی نوروز را به منزل‌ها بیاوریم تا علی رغم حفظ سلامت، داوطلبان بتوانند به مانند داوطلبان سال‌های گذشته از این دوران طلایی استفاده مطلوب نمایند. در تنظیم خدمات این اردوی مطالعاتی تلاش شده تا حتی الامکان تمامی خدمات اردوی مطالعاتی حضوری گنجانده شود و تمامی اهداف از برگزاری اردو محقق شود.

اردوی نوروز مجازی در 10 روز شامل دو دوره 5 روزه برگزار می‌شود.

دوره اول: 2 تا 6 فروردین             دوره دوم: 8 تا 12 فروردین

استراحت روز 7 فروردین سبب مدیریت انرژی تا پایان دوره و استفاده بهینه از اردو می‏شود.

خدمات اردوی مطالعاتی به صورت کامل به شکل مجازی بوده و هر داوطلب در منزل خود از خدمات استفاده خواهد کرد.

برنامه روزانه اردو شامل 8 واحد مطالعاتی 75 تا 85 دقیقه‌ ای بعلاوه یک واحد آزمون روزانه به همراه واحدهای استراحت بین آن است. شروع و پایان واحدهای مطالعاتی همراه پیام‌ها و محتواهای ویژه آن‌ها در گروه مجازی اردوی نوروز اطلاع‌ رسانی خواهد شد.

در ابتدای هر دوره، برنامه مطالعاتی اختصاصی ویژه هر داوطلب بر اساس وضعیت درسی او توسط مشاور همراه تنظیم شده و ارسال خواهد شد.

به منظور کنترل روند مطالعاتی داوطلبان، یکی از اعضای خانواده که پیگیر آموزشی داوطلب است به عنوان ناظر در منزل، نماینده ما به جهت نظارت بر روند مطالعاتی داوطلب خواهد بود. همانند ناظران در اردوی مطالعاتی حضوری که گزارشات خود را به صورت غیرمستقیم به مسئولین اردو ارائه می‌دهند، این عزیزان نیز صرفاً وضعیت را به مسئولین اردو گزارش داده و اقدامات لازم جهت اجرای دستورالعمل انجام خواهد شد.

مشاوران همراه در هر روز 2 بار تماس تلفنی با داوطلبان خواهند داشت (یک تماس در اواسط و یک تماس در اواخر برنامه روزانه). در این تماس‌ها ضمن کنترل روند مطالعاتی، در صورت نیاز تغییرات لازم در برنامه‌ریزی درسی انجام شده و سوالات مشاوره‌ای پاسخ داده می‌شود. در این تماس‌ها در مورد وضعیت مطالعاتی داوطلبان، با اولیای آن‌ها نیز گفتگو خواهد شد.

همچنین داوطلبان موظفند در پایان هر واحد مطالعاتی، وضعیت اجرای برنامه را به صورت جزئی جهت کنترل بیشتر برای مشاور همراه ارسال نمایند.

به منظور رفع خستگی و ایجاد نشاط در برنامه داوطلبان، برنامه‌های انگیزشی ویژه (مسابقات تفریحی، کلیپ‌های طنز و انگیزشی، بازی‌های مجازی و ...) در واحدهای استراحت در گروه ویژه اردو ارائه می‌شود.

برای حفظ و افزایش انگیزه داوطلبان در این دوره، هر روز پیام‌های مشاوره‌ای توسط محمدرضا پوردستمالچی در گروه ویژه اردو قرار داده می‌شود. همچنین داوطلبان و اولیا می‌توانند در ساعت‌های خاصی از روز ارتباط مستقیم با ایشان داشته باشند و در صورت نیاز سوالاتشان را بپرسند.

با توجه به نقش مهم ورزش در آمادگی ذهنی و حفظ نشاط در داوطلبان، هر روز در واحد استراحت صبح، تمرینات ورزشی اختصاصی قابل انجام در منزل، توسط مربی متخصص ورزش، در گروه ویژه اردو پخش شده تا داوطلبان به صورت همزمان به انجام تمرینات ورزشی بپردازند.

باتوجه به اهمیت تغذیه و نقش بسیار مهم آن در یادگیری و قدرت حافظه، در روزهای برگزاری اردوی نوروز، برنامه غذایی پیشنهادی متناسب با نیاز داوطلبان، توسط متخصص تغذیه تنظیم و در آن ویتامین‌ها، پروتئین‌ها و ... مورد نیاز داوطلبان در نظر گرفته شده است.

در طول واحدهای مطالعاتی (از ساعت 9 تا 21 هر روز) کارشناسان رفع اشکال علمی (رتبه‌های 2 و 3 رقمی آزمون سراسری) به صورت آنلاین به سوالات داوطلبان پاسخ خواهند داد. داوطلبان می‌توانند از طریق راه ارتباطی واحد رفع اشکال، سوالات خود را به صورت متن، عکس، صوت یا فیلم ارسال کرده و نام درس و گروه خود را اعلام کنند. پس از زمان بسیار کوتاه پاسخ مشاوران رفع اشکال درس مربوطه برای آن‌ها ارسال خواهد شد.

به منظور ارزیابی عملکرد مطالعاتی داوطلبان، در پایان هر روز آزمون اختصاصی ویژه هر داوطلب، متناسب با مباحث مطالعه شده در طول روز طراحی شده و به ‌صورت آنلاین برگزار می‌شود. همچنین نتایج آزمون توسط مشاور همراه مورد ارزیابی قرار گرفته و گزارش آزمون‌ها برای داوطلب و اولیا ارسال می‌شود.

در طول دوره نوروز، کارگاه‌های روانشناسی با موضوعات کنترل استرس، اهمال‌کاری، افزایش انگیزه و ... توسط روانشناس مرکز برای داوطلبان به ‌صورت آنلاین برگزار می‌شود. شرکت در این کارگاه‌ها بر اساس پرسشنامه‌های روانشناسی بوده که داوطلبان به‌صورت آنلاین بپاسخ می‌دهند.

همچنین در طول اردوی نوروز، 2 کارگاه روانشناسی ویژه اولیا نیز بصورت آنلاین برگزار خواهد شد.

در آغاز هر دوره (و در صورت تغییر محل مطالعه)، اولیا با ارسال عکس از محل مطالعه داوطلبان، امکان کنترل محل مطالعه را در اختیار مشاور همراه قرار داده و در صورت نیاز، توصیه‌های لازم برای تغییر شرایط محیطی محل  مطالعه جهت دستیابی به حداکثر بازدهی به اولیا داده خواهد شد.

دوره مبلغ ثبت نام(ریال) مبلغ تخفیف زمان
تا 98/12/25
مبلغ ثبت نام
با تخفیف زمان
مبلغ تخفیف کارت هدیه
(ویژه داوطلبان تحت پوشش)
مبلغ ثبت نام
با تخفیف زمان و کارت هدیه
دوره 10 روزه اردوی مجازی 8.500.000 500.000 8.00.000 500.000 7.500.000